Trwa ładowanie...

Ekspert: Wiosną warto uporządkować także finanse

Przy okazji wiosennych porządków warto uporządkować swoje finanse - zachęcają eksperci. To ważne, bo wiele badań pokazuje, że wiedza ekonomiczna Polaków jest daleka od ideału.

Share
Ekspert: Wiosną warto uporządkować także finanse
Źródło: Fotolia, Fot: Voyagerix
d4h3fxv

Główny analityk Centrum Finansów Aviva Paweł Majtkowski potwierdza, że wiele osób podchodzi do swoich finansów w sposób niedbały. Ekspert podkreśla, że największym grzechem wielu Polaków jest to, że nie wiedzą, gdzie podziewają się ich pieniądze.

Paweł Majtkowski radzi zacząć od spłacenia zadłużenia albo przynajmniej uporządkowania długów. Jeśli ktoś ma kilka kredytów i pożyczek do spłacenia można pomyśleć o zaciągnięciu jednego kredytu refinansowego, z którego spłaci pozostałe długi. Sprzyjają temu rekordowo niskie stopy procentowe.

Ekspert uważa, że warto zrobić listę celów finansowych i zacząć je powoli realizować. Eksperci finansowi są zgodni, że kolejnym krokiem po spłaceniu zadłużenia powinno być zgromadzenie oszczędności, które w razie utraty zatrudnienia pozwolą przeżyć kilka miesięcy na dotychczasowym poziomie.

d4h3fxv

Podziel się opinią

Share
d4h3fxv
d4h3fxv