Trwa ładowanie...
d2i0ur8

Elekrobudowa zakłada utrzymanie rosnącej tendencji w zakresie dywidendy

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Elektrobudowa liczy, że w kolejnych latach utrzyma rosnącą tendencję w zakresie wypłacanej dywidendy, poinformował ISBnews prezes Janusz Juszczyk. Zadeklarował też, że zmiany organizacyjne przeprowadzone w spółce na początku roku już przekładają się na jej efektywność.

Share
d2i0ur8

"W okresie ostatnich 20 lat wypłaciliśmy akcjonariuszom łącznie 163,9 mln zł z wypracowanych zysków. Spółka zakłada utrzymanie rosnącej tendencji, jak również zamierza w przyszłości wynagradzać zaufanie inwestorów wzrostem wartości giełdowej oraz dywidendą"- powiedział Juszczyk w rozmowie z ISBnews.

Zastrzegł, że określenie polityki dywidendowej na kolejne lata jest mocno powiązane z planami rozwojowymi i inwestycyjnymi.

Spółka podała w lutym, że jej zarząd zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 4 zł na jedną akcję z zysku netto za rok 2015.

Prezes Elektrobudowy, podkreślił, że spółka systematycznie zwiększa swój potencjał i dba o wzrost kwalifikacji i zasobów. Myśli również o rozszerzeniu swojej oferty na kolejne rynki.

d2i0ur8

"Od lat wzmacniamy pozycję krajowego producenta i dostawcy systemów wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Myślimy jednocześnie o rozszerzeniu oferty produktów i w tym celu realizujemy prace badawczo-rozwojowe" - powiedział Juszczyk.

Spółka w tym roku przeprowadziła zmiany organizacyjne, które mają się przełożyć na poprawienie sprawności biznesowej. Od 1 marca br. dotychczasowe oddziały Rynku Wytwarzania Energii i Rynku Dystrybucji Energii zostały zamienione na Oddział Realizacji Projektów i Oddział Produkcji. W ślad za tym nastąpiła alokacja części zasobów między Oddziałami, zakład w Tychach jest obecnie częścią Oddziału Produkcji, a Wydział Stacji i Systemów Energetycznych przeszedł pod sztandary Oddział Realizacji Projektów.

"Dostrzegamy już pierwsze pozytywne sygnały z realizowanych zmian w strukturze spółki. Oczekujemy, że w efekcie efektywność organizacji wzrośnie, a oferowane produkty i usługi zyskają wyższą jakość" - podkreślił Juszczyk.

Według niego, największy potencjał Elektrobudowy tkwi w zadaniach inwestycyjnych i usługach w branży energetycznej. Duże znaczenie dla spółki ma uruchomienie projektów finansowanych z nowej perspektywy finansowej UE.

d2i0ur8

"Wszystkie duże krajowe projekty, które pozyskaliśmy były w znacznym stopniu finansowane z funduszy unijnych. Liczymy na kolejne inwestycje finansowane z nowych środków unijnych, a zwłaszcza te w obszarze energetyki i przemysłu z dużym zakresem prac elektrycznych i energetycznych"- powiedział prezes.

Wartość przychodów osiągniętych w 2015 roku przez Elektrobudowę wyniosła 1 243 mln zł, co oznacza 12% wzrostu w porównaniu do roku 2014 i najwyższy poziom zrealizowanych przychodów w dotychczasowej historii spółki. Zysk brutto wyniósł 63 mln zł, co oznacza wzrost o 88% r/r, a zysk netto wzrósł o 85% r/r do 50 mln zł.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r.

(ISBnews)

d2i0ur8

Podziel się opinią

Share
d2i0ur8
d2i0ur8