Trwa ładowanie...
d1euk40

Elektrotim spodziewa się wzrostu przychodów i zysku EBIT w tym roku

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Elektrotim spodziewa się wzrostu przychodów i wyniku operacyjnego w tym roku dzięki wzrostowi portfela zamówień, wynika z wypowiedzi prezesa Andrzeja Diakuna.

Share
d1euk40

W styczniu 2015 r. portfel zamówień grupy kapitałowej wynosił 260 mln zł w porównaniu ze 182,3 mln rok wcześniej. "Stąd należy domniemywać, że wartość przychodów w 2015 r. będzie większa niż w 2014 r." - powiedział Diakun na konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, największy udział w portfelu ma spółka Elektrotim i spółka zależna Prokom-System. Dodał, że liczba możliwych zleceń jest obecnie znacznie wyższa niż w poprzednich latach

"Pierwszy raz od 1988 r. myślałem w kategoriach, ile pracy jesteśmy w stanie wykonać, po to, żeby ewentualnie zrezygnować ze składania oferty. Dotychczas zawsze była nadpodaż mocy wykonawczych, ale te czasy chyba minęły" - powiedział prezes.

d1euk40

Elektrotim spodziewa się także wzrostu wyniku operacyjnego. "Z wyniku za 2015 r akcjonariusze powinni być zadowoleni" - podkreślił Diakun.

Wyjaśnił, że na rynkach, na których obecna jest firma - energetyki, przemysłu i wojskowości - poprawiła się koniunktura. Duże zamówienia spółka pozyskała też w dziedzinie infrastruktury, choć ten rynek jest trudniejszy.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 198 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1euk40

Podziel się opinią

Share
d1euk40
d1euk40