Trwa ładowanie...

Elżbieta Rafalska: ojcem 500+ jest Jarosław Kaczyński

- Ojcem programu Rodzina 500 plus jest Jarosław Kaczyński. Nie trzeba sprawdzać DNA - mówiła w poniedziałek w wielkopolskim Lesznie minister rodziny Elżbieta Rafalska.
Share
Elżbieta Rafalska: ojcem 500+ jest Jarosław Kaczyński
Źródło: East News
d32cvnn

Szefowa resortu rodziny brała w poniedziałek udział we wręczaniu "Leszczyńskiego becikowego", przyznawanego przez Radę Miejską Leszna. Jest to jednorazowy dodatek w wysokości 1 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka.

Pytana przy tej okazji o genezę ogólnopolskiego programu Rodzina 500+, szefowa resortu rodziny stwierdziła: - Nie ma dwóch zdań, że ojcem 500 plus jest Jarosław Kaczyński. I zapewniam państwa, że DNA nie trzeba sprawdzać. Dodała też, że bez wątpienia matką tego rządowego programu jest premier Beata Szydło.

Minister Rafalska opowiadała, że idea tego świadczenia rodziła się na etapie, kiedy w PiS pracowano nad programem wyborczym. Jak przypomniała, szefową zespołu, który się tą kwestią zajmował, była obecna premier Szydło. - Ale to były dalece bardziej nieśmiałe pomysły niż ostatecznie wprowadzony program 500 plus - podkreśliła Rafalska.

d32cvnn

Będą zmiany w 500+. Co szykuje rząd?

- Prezes Jarosław Kaczyński, oglądając nasze ówczesne pomysły, powiedział: to jest za mało, to musi być mocniejsze działanie. I wtedy powiedział o takim świadczeniu, jakie dzisiaj mamy i o wysokości tego świadczenia, które rodziło olbrzymie skutki finansowe - dodała.

Podczas wręczenia "Leszczyńskiego becikowego" Rafalska złożyła życzenia młodym rodzicom i powiedziała: - Trud wychowania dzieci jest wysiłkiem, który mamy na całe życie. Więc dobrze jest pamiętać o tym, że państwo nie chce was, drodzy rodzice, wyręczać w waszych zadaniach, nie chce ingerować w rodzinę - zaznaczyła. - Państwo chce wam powiedzieć, że chcemy prowadzić taką politykę, która będzie was w sposób dyskretny wspierać w tych sytuacjach, w których dzieją się różne trudne chwile - dodała.

Na konferencji prasowej, poprzedzającej galę, minister Rafalska podkreśliła, że "Wielkopolska zawsze była silna rodziną i pracą. Tak się dalej dzieje".

- Bardzo się cieszę, że pomimo działań ze strony rządu, są też działania samorządu. Bo to samorząd jest bardzo ważnym partnerem w realizacji programów, czy w realizacji polityki społecznej - podkreśliła Rafalska.

d32cvnn

Podziel się opinią

Share
d32cvnn
d32cvnn