Trwa ładowanie...
djh4rpj
djh4rpj

EMC chce do 2015 roku mieć pod opieką medyczną 2 mln Polaków

9.6.Warszawa(PAP) - EMC Instytut Medyczny, który jest w trakcie emisji 737.512 nowych akcji, planuje poprzez akwizycje oraz uruchamianie nowych szpitali i przychodni objąć do...
Share
djh4rpj

9.6.Warszawa(PAP) - EMC Instytut Medyczny, który jest w trakcie emisji 737.512 nowych akcji, planuje poprzez akwizycje oraz uruchamianie nowych szpitali i przychodni objąć do 2015 roku opieką medyczną 2 mln Polaków - podała spółka w prospekcie.

"Strategia spółki przyjęta w roku 2004 nie uległa zmianom. Celem głównym jest objęcie opieką medyczną (szpitalną i ambulatoryjną) jak największej liczby mieszkańców Polski. Zarząd spółki planuje, iż do 2015 roku jednostki medyczne należące do Grupy Kapitałowej EMC Instytut Medyczny SA będą sprawować opiekę medyczną nad 5 proc. populacji Polski (ok. 2 mln osób)" - napisano.

"Spółka planuje sukcesywne uruchamianie nowych szpitali i przychodni poprzez przejmowanie publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz poprzez uruchamianie nowych jednostek. Przejmowane jednostki działają na nabytej, a następnie zmodernizowanej infrastrukturze lub w oparciu o dzierżawione obiekty" - dodano.

djh4rpj

Obecnie w ramach grupy funkcjonuje 7 szpitali. Sa to: Szpital Specjalistyczny z Przychodnią EuroMediCare we Wrocławiu, Szpital Św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital "Mikulicz" w Świebodzicach. Szpital "Bukowiec" w Kowarach oraz Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach.

Do grupy należą też przychodnie: "Przychodnia przy Łowieckiej" we Wrocławiu, zespół przychodni "Lubmed" w Lubinie oraz przychodnie w Dublinie i Waterford (Irlandia).

Aby pozyskać środki na dalszy rozwój EMC Instytut Medyczny przeprowadza obecnie emisję 737.512 akcji, oferowanych w ramach prawa poboru po 13 zł za sztukę. Wpływy z emisji mają wynieść 9,6 mln zł.

Jako cele emisji spółka, która pierwotnie liczyła na pozyskanie z rynku do 11 mln zł, podała w prospekcie w pierwszej kolejności przeznaczenie 2,5 mln zł na wyposażenie bloku operacyjnego i zakup sprzętu diagnostycznego do nowego skrzydła szpitala EuroMediCare we Wrocławiu.

djh4rpj

Z emisji 4 mln zł miało trafić na podniesienie kapitału zakładowego Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach.

W umowie sprzedaży udziałów, zawartej w grudniu 2008 roku przez Powiat Jeleniogórski, EMC zobowiązał się w okresie 36 miesięcy od dnia nabycia do wniesienia do spółki kwoty 8 mln zł tytułem wkładu pieniężnego na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego.

EMC Instytut Medyczny chciał też 4,5 mln zł przeznaczyć na rozbudowę szpitala w Katowicach.

Zapisy na akcje spółki potrwają do połowy czerwca.(PAP)

epo/ ana/

djh4rpj

Podziel się opinią

Share
djh4rpj
djh4rpj