ycipk-2tl6ii

Emeryt nie wiedział, że musi złożyć oświadczenie, by nie płacić abonamentu. Ma do zapłaty 1700 zł kary

Emeryt nie złożył oświadczenia o tym, że jest uprawniony do zwolnienia z opłat abonamentowych. Skarbówka wyliczyła jego zaległości na 1700 zł. Ten nie ma z czego zapłacić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seniorzy, którzy ukończyli 75. rok życia są ustawowo zwolnieni z opłat abonamentowych
Seniorzy, którzy ukończyli 75. rok życia są ustawowo zwolnieni z opłat abonamentowych (Fotolia)
ycipk-2tl6ii

72-letni mężczyzna otrzymał wiosną wezwanie do zapłaty 1300 zł z tytułu nieuregulowanego abonamentu. Udał się na pocztę, by wyjaśnić sprawę, ale jego tłumaczenia nic nie dały. Po kilku miesiącach sprawę przejął urząd skarbowy, który do zobowiązania doliczył 400 zł z tytułu odsetek za zwłokę – relacjonuje dziennik "Fakt".

Mężczyzna czuje się pokrzywdzony, bo abonamentu w ogóle nie musiałby opłacać, gdyby złożył na poczcie specjalne oświadczenie. Od opłat abonamentowych zwolnieni są wszyscy seniorzy, którzy ukończyli 75 rok życia, ale w niektórych przypadkach zwolnienie przysługuje wcześniej. Zwolnienie przysługuje również osobom, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

ycipk-2tl6ii

Mężczyzna deklaruje, że spłata należności może mu zabrać nawet kilkanaście lat, bo skromna emerytura idzie w całości na bieżące wydatki.
Dziennikarze "Faktu" zapytali urząd skarbowy, czy może odstąpić od egzekucji kary. Niestety dla bohatera tej historii – nie ma takiej możliwości.

Obejrzyj: Zmiany w abonamencie. Szef KRRiTV: opłata powinna być powiązana z PIT-em

ycipk-2tl6ii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2tl6ii

ycipk-2tl6ii
ycipk-2tl6ii