Trwa ładowanie...

Emerytura po 40 latach pracy. PSL wraca do pomysłu

W sobotę PSL rozpoczyna zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy Dobra emerytura. Poinformował o tym w Sejmie lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz.

Emerytura po 40 latach pracy. PSL wraca do pomysłuŹródło: Eastnews, fot: Piotr Kaminonka / Reporter / EastNews
d162wfy
d162wfy

W sobotę PSL rozpoczyna zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy Dobra emerytura. Poinformował o tym w Sejmie lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że projekt ma umożliwić Polakom dokonanie wyboru, czy chcą pracować do osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego, czy przejść na emeryturę po 40 latach pracy.

Zbiórka odbędzie się w całej Polsce. Ludowcom pomagać będą przedstawiciele organizacji pozarządowych, które ten projekt poparły.

Projekt nowelizujący ustawę o emeryturach i rentach z FUS popiera również OPZZ. Związek nie zaangażuje się jednak w akcję zbierania podpisów. Dokument jest tożsamy z projektem ludowców odrzuconym na początku tej kadencji przez Sejm.

16 lutego marszałek Sejmu zarejestrował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Komitet musi zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów. Ma na to 3 miesiące od dnia rejestracji.

d162wfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d162wfy