Trwa ładowanie...
emerytury

Emerytury bez podatku. Sejm zajmie się projektem ustawy

Na grudniowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem ustawy likwidującej podatek od emerytur. Gdyby ZUS nie potrącał seniorom ok. 20 proc. świadczenia z powodu podatku i składki zdrowotnej, emerytury mogłyby wzrosnąć nawet o kilkaset złotych.

Share
Emerytury bez podatku. Sejm zajmie się projektem ustawy Źródło: East News, fot: Wlodzimierz Wasyluk
d40kn4o

Emerytura bez podatku to projekt obywatelski, pod którym podpisało się 140 tys. osób.

- To obywatelski projekt, ale my go firmujemy. Emeryci już się w życiu "napłacili" podatków, więc należy ich teraz z nich zwolnić. Apeluję do PiS, aby poparł to rozwiązanie - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, cytowany przez "Super Express".

Jak mówi szef PSL, państwo zabezpiecza przede wszystkim byt rodzin z dziećmi, zapewniając takie świadczenia, jak 500+, dodatkowe pieniądze na wyprawkę szkolną czy przedszkola za złotówkę. Emeryci dodatkowych świadczeń nie mają, przez to są w znacznie gorszej sytuacji.

Jak szacuje PSL, koszt zniesienia opodatkowania emerytur to ok. 17 mld złotych. - To jest mniej, niż projekt 500+ i znaleźliśmy już środki na to, żeby to finansować - mówi Kosiniak Kamysz.

d40kn4o

Pomysł "emerytury bez podatków" pojawił się już wcześniej.

Wypłacanie emerytom pełnych świadczeń, nieobciążonych podatkiem PIT i składką na ubezpieczenie zdrowotne, zakładał poselski projekt zgłoszony przez posłów PSL. Pomysł ten jednak nie zyskał uznania w oczach posłów PiS, którzy odrzucili projekt ludowców już w pierwszym czytaniu w Sejmie.

Nowym, obywatelskim projektem, posłowie zajmą się 5 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40kn4o

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40kn4o
d40kn4o