Trwa ładowanie...

Emerytury za grudzień wpłyną przed świetami. ZUS obiecuje

- Emeryci i renciści, dla których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami. Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, którym termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia - poinformował w poniedziałek ZUS.

Share
Emerytury i renty doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 21 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 23 grudnia - informuje ZUS Emerytury i renty doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 21 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 23 grudnia - informuje ZUS Źródło: Adobe Stock
d1hotyr

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że osoby, które powinny otrzymać swoje świadczenie 25 grudnia i 1 stycznia, otrzymają pieniądze jak zwykle - z wyprzedzeniem.

Przelewy do 22 grudnia

Emerytury i renty doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 21 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 23 grudnia. W przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą pieniądze powinny trafić do adresatów 22 grudnia.

Co dwudziesty Polak żyje w biedzie. "Ich życie jest zagrożone"

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, w przypadku których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 30 grudnia, zaś świadczenia na rachunki bankowe za granicą przekaże 29 grudnia.

d1hotyr

- Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przelewem, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz – wskazuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

ZUS w wigilię nieczynny

W piątek, 24 grudnia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie nieczynny. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Zgodnie z Kodeksem Pracy, 24 grudnia 2021 r. jest dniem wolnym dla pracowników ZUS za dzień świąteczny – sobotę 25 grudnia 2021 r.

Klienci wszelkie formalności będą mogli załatwić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, która jest dostępna non stop, przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy zalogować się na swój profil PUE, by złożyć dokumenty, czy wysłać wniosek.

Rekordowa waloryzacja

Także nowy rok przyniesie wiele dobrych wiadomości dla seniorów. Waloryzacja rent i emerytur w 2022 roku może być rekordowa i wynieść nawet 9,7 proc. Wszystko przez inflację i wzrost zarobków w Polsce. Na samej waloryzacji seniorzy zyskają kilkaset złotych.

d1hotyr

W projekcie budżetu na 2022 r. zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hotyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hotyr
d1hotyr