Trwa ładowanie...
dgeqiod

Emitel podpisał umowy z 4 nadawcami na nadawanie programów na drugim multipleksie

29.09. Warszawa (PAP) - TP Emitel podpisał z Polsatem, TVN, TV Puls i TV4 umowy dotyczące nadawania programów na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej - podała spółka w...
Share
dgeqiod

29.09. Warszawa (PAP) - TP Emitel podpisał z Polsatem, TVN, TV Puls i TV4 umowy dotyczące nadawania programów na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej - podała spółka w komunikacie prasowym.

W ramach współpracy Emitel zapewni multipleksjację sygnałów, dosył, emisję i utrzymanie.

Należący do Telekomunikacji Polskiej Emitel na początku września uzgodnił już z Polsatem, TVN, TV4 i TV Puls szczegóły umowy dotyczącej powierzenia spółce funkcji operatora drugiego multipleksu.

dgeqiod

Na drugim multipleksie znajdą się po dwa kanały Polsatu, TVN, TV4 i TV Puls.

Drugi multipleks naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) będzie składał się z ośmiu programów, a zasięg ogólnopolski zyska w lipcu przyszłego roku.

Cyfrowa telewizja naziemna w kilku miastach miała komercyjnie ruszyć ponad roku temu, ale do tej pory sygnał jest nadawany przez Emitela testowo. Naziemna telewizja cyfrowa będzie sukcesywnie zastępować sygnał analogowy na terenie całego kraju.

TP Emitel przedstawił w środę Urzędowi Komunikacji Elektronicznej harmonogram uruchomień regularnych emisji programów TV w ramach drugiego multipleksu.

Do końca września regularna emisja ma ruszyć z pięciu nadajników: w Warszawie, Raszynie, Poznaniu, Zielonej Górze i Żaganiu. Do końca roku planowane jest uruchomienie kolejnych siedmiu nadajników. W 2011 ma ruszyć 34 nadajników, a ostatnie dwa w 2013 roku. (PAP)

epo/ jtt/

dgeqiod

Podziel się opinią

Share
dgeqiod
dgeqiod