Trwa ładowanie...
d1jf20w

Emitel rozpoczął komercyjną emisję naziemnej telewizji cyfrowej

1.10.Warszawa (PAP) - Emitel, operator naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej, rozpoczął w Warszawie, Poznaniu, Żaganiu i Zielonej Górze komercyjną emisję pierwszego multipleksu...

Share
d1jf20w

1.10.Warszawa (PAP) - Emitel, operator naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej, rozpoczął w Warszawie, Poznaniu, Żaganiu i Zielonej Górze komercyjną emisję pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) - podała spółka, należąca do Grupy TP, w komunikacie.

Firma została wcześniej wybrana przez nadawców komercyjnych jako operator techniczny przy wdrażaniu pierwszego multipleksu.

Zgodnie z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Urzędu Komunikacji Elektronicznej pierwszy multipleks składa się z programów TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls.

d1jf20w

Naziemna telewizja cyfrowa będzie sukcesywnie zastępować sygnał analogowy na terenie całego kraju.

Włączanie pierwszego multipleksu na obszarze całego kraju planowane jest do 31 lipca 2011 roku. Sygnał analogowy wyłączony zostanie dwa lata później.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych wájednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.(PAP)

epo/ jtt/

d1jf20w

Podziel się opinią

Share
d1jf20w
d1jf20w