Trwa ładowanie...
d4c86ud

Energa Obsługa i Sprzedaż planuje zwolnienia grupowe

09.01. Gdańsk (PAP) - W spółce Energa Obsługa i Sprzedaż szykują się zwolnienia grupowe. Objętych nimi ma zostać łącznie 362 pracowników w 34 lokalizacjach. W firmie pracuje...

Share
d4c86ud

09.01. Gdańsk (PAP) - W spółce Energa Obsługa i Sprzedaż szykują się zwolnienia grupowe. Objętych nimi ma zostać łącznie 362 pracowników w 34 lokalizacjach. W firmie pracuje aktualnie około 600 osób.

Jak poinformował w czwartek PAP Jakub Dusza z biura prasowego Grupy Energa, przyczyną zwolnień grupowych w Energa Obsługa i Sprzedaż jest "konieczność przeprowadzenia zmian reorganizacyjnych, wynikających z potrzeby dostosowania poziomu i struktury zatrudnienia do posiadanych zamówień na rok 2014", a także "obniżenia kosztów operacyjnych działalności do poziomu zaplanowanego w budżecie".

O zamiarze dokonania zwolnień w zakładzie władze spółki powiadomiły już m.in. działające tam związki zawodowe.

d4c86ud

"Dla pracowników, których stanowiska pracy ulegną likwidacji, pracodawca przygotował programy osłonowe, w tym m.in. trzy warianty Programu Dobrowolnych Odejść, możliwość kontynuowania współpracy na podstawie umowy agencyjnej (sprzedaż) lub rocznej umowy o pracę (w obszarze telefonicznej lub zdalnej obsługi klienta), jak również dodatkowe odprawy emerytalne" - wyjaśnił Dusza.

Ponadto planowane jest utworzenie 144 nowych stanowisk pracy w 5 lokalizacjach, na które w pierwszej kolejności planuje się zatrudnić pracowników z likwidowanych miejsc pracy.

"Osobom, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji na nowe stanowiska, Energa oferuje także odszkodowanie w postaci wypłacenia 18-krotnej różnicy pomiędzy wynagrodzeniem dotychczasowym i nowym, czy 12-miesięcznej dopłaty wynikającej z konieczności zmiany miejsca zatrudnienia w przypadku odległości powyżej 100 km" - poinformował Dusza.

Obecnie trwają negocjacje ze związkami zawodowymi ws. reorganizacji spółki, w tym proponowanych programów osłonowych dla pracowników.

Dusza dodał, że przed zakończeniem rozmów ze związkowcami niemożliwe jest podanie terminu, kiedy dojdzie do zwolnień w firmie.

Energa Obsługa i Sprzedaż to spółka z segmentu sprzedaży w Grupie Energa, odpowiedzialna za proces obsługi klientów m.in. rozliczanie, bilingowanie i fakturowanie. (PAP)

rop/ je/

d4c86ud

Podziel się opinią

Share
d4c86ud
d4c86ud