Trwa ładowanie...

Energetyk o nazwie "Brexit" bez ochrony w Europie. Nie zarejestrowano znaku towarowego

To miał być tylko żart, ale wyszedł sukces biznesowy. Dwóch Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wprowadziło na tamtejszy rynek napój energetyczny o nazwie "Brexit". Gdy chcieli zarejestrować ten znak towarowy w całej Europie, spotkali się z odmową.

Energetyk o nazwie "Brexit" bez ochrony w Europie. Nie zarejestrowano znaku towarowegoŹródło: brexitdrink.com
d33k32g
d33k32g

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) ostatecznie odmówił zarejestrowania znaku handlowego "Brexit" dla napoju energetycznego. Najpierw uznał, że taka nazwa jest obraźliwa, ale potem zmienił zdanie i stwierdził, że może wprowadzać w błąd.

Na pomysł energetyka o nazwie "Brexit" wpadł Paweł Tumiłowicz, który od lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Jak mówił brytyjskiej prasie, to miał być tylko żart, ale pomysł zaskoczył i sprzedaż ruszyła z kopyta.

"Brexit" od jesieni 2016 r. jest produkowany pod Manchesteremprzez firmę, którą wraz z Tumiłowiczem kieruje Mariusz Majchrzak. Obaj przedsiębiorcy chcieli zarejestrować swój znak towarowy w EUIPO, by sprzedawać swój produkt w całej Europie, ale usłyszeli twarde "nie".

Obejzyj: Napoje energetyczne zrujnowały jej zdrowie

Jak pisze "Rzeczpospolita", instytucja, która ma swoją siedzibę w hiszpańskim Alicante, odmówiła jakiejkolwiek ochrony intelektualnej dla "Brexitu".

d33k32g

Gazeta wyjaśnia, że EUIPO może odmówić rejestracji znaku towarowego w całej Unii Europejskiej, ale nie może zabronić jego uznania w poszczególnych krajach Wspólnoty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33k32g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33k32g