Trwa ładowanie...
d4cqqp0

Energetyk o nazwie "Brexit" bez ochrony w Europie. Nie zarejestrowano znaku towarowego

To miał być tylko żart, ale wyszedł sukces biznesowy. Dwóch Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wprowadziło na tamtejszy rynek napój energetyczny o nazwie "Brexit". Gdy chcieli zarejestrować ten znak towarowy w całej Europie, spotkali się z odmową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Energetyk o nazwie "Brexit" bez ochrony w Europie. Nie zarejestrowano znaku towarowego
(brexitdrink.com)
d4cqqp0

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) ostatecznie odmówił zarejestrowania znaku handlowego "Brexit" dla napoju energetycznego. Najpierw uznał, że taka nazwa jest obraźliwa, ale potem zmienił zdanie i stwierdził, że może wprowadzać w błąd.

Na pomysł energetyka o nazwie "Brexit" wpadł Paweł Tumiłowicz, który od lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Jak mówił brytyjskiej prasie, to miał być tylko żart, ale pomysł zaskoczył i sprzedaż ruszyła z kopyta.

"Brexit" od jesieni 2016 r. jest produkowany pod Manchesteremprzez firmę, którą wraz z Tumiłowiczem kieruje Mariusz Majchrzak. Obaj przedsiębiorcy chcieli zarejestrować swój znak towarowy w EUIPO, by sprzedawać swój produkt w całej Europie, ale usłyszeli twarde "nie".

d4cqqp0

Obejzyj: Napoje energetyczne zrujnowały jej zdrowie

Jak pisze "Rzeczpospolita", instytucja, która ma swoją siedzibę w hiszpańskim Alicante, odmówiła jakiejkolwiek ochrony intelektualnej dla "Brexitu".

Gazeta wyjaśnia, że EUIPO może odmówić rejestracji znaku towarowego w całej Unii Europejskiej, ale nie może zabronić jego uznania w poszczególnych krajach Wspólnoty.

d4cqqp0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cqqp0

Podziel się opinią

Share
d4cqqp0
d4cqqp0