Trwa ładowanie...

Energia z "końskich hamburgerów"

Brytyjskie sieci supermarketów Iceland oraz Sainsbury's planują wykorzystanie wycofanych ze sprzedaży mrożonych hamburgerów jako wsadu do produkcji energii - poinformował "The Guardian". Po badaniach okazało się, że produkty zawierały w sobie końskie mięso.

Energia z "końskich hamburgerów"Źródło: Thinkstockphotos
d1loeci
d1loeci

Siedem brytyjskich sieci supermarketów wycofało już ze sprzedaży podejrzane mięso, choć jak dotąd tylko czterem z nich (Iceland, Aldi, Lidl, Tesco)
udowodniono sprzedaż zakażonego końskim DNA mięsa.

Jedną z trzech pozostałych sieci jest Sainsbury's, która zapowiedziała wykorzystanie mięsa, jako wsadu do procesu fermentacji beztlenowej, wykorzystywanym w biogazowniach do wytwarzania energii z odpadów. Podobne plany na inna sieć handlowa - Iceland.

Zarówno Aldi, Lidl, jak i Tesco nie zdecydowały jeszcze, co zrobią z wycofanym ze sprzedaży mięsem. Dwie ostatnie sieci potwierdziły, że wciąż trwają szczegółowe badania podejrzanych produktów. Zapewniły jednak, że mięso nie zostanie ponownie wprowadzone na półki w jakiejkolwiek postaci.

Firma ABP Food Group, właściciel dwóch dostawców mięsa, w którym wykryto końskie DNA, zakłada, że z obrotu może zostać wycofanych nawet 10 mln sztuk hamburgerów.

d1loeci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1loeci

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj