Trwa ładowanie...
dchypin

Epidemia koronawirusa. Islandia wprowadza w sklepach godzinę dla seniorów

Pierwsza godzina od otwarcia sklepu tylko dla osób starszych i szczególnie zagrożonych koronawirusem - to pomysł islandzkich sieci sklepów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza godzina od otwarcia sklepu tylko dla osób starszych. Ciekawe rozwiązanie na czas epidemii.
Pierwsza godzina od otwarcia sklepu tylko dla osób starszych. Ciekawe rozwiązanie na czas epidemii. (Fotolia, Fot: Davizro Photography)
dchypin

Ciekawą inicjatywą w ograniczaniu ryzyka związanego z koronawirusem wykazały się sieci handlowe na Islandii. 12 klepów spożywczych Netto i 15 sklepów Kjoerbuo w całym kraju zarezerwuje pierwszą godzinę od otwarcia (od 9.00 do 10.00) dla osób starszych, przewlekle chorych oraz tych, które są narażone na zwiększone ryzyko z powodu zarażenia COVID-19 - donosi portal celandreview.com.

W sklepy zaczną działać w tym systemie od wtorku przez kolejne 4 tygodnie obowiązywania zakazu gromadzeń wprowadzonego przez islandzkie władze - podaje celandreview.com.

dchypin

Oprócz tego sklepy wprowadziły zaostrzone środki higieny. Kasjerzy pracują w maseczkach i rękawiczkach, a wszystkie powierzchnie kontaktowe są regularnie dezynfekowane.

Również klienci są proszeni dostosowanie się do wytycznych: zachowanie odległości 2 metrów od innych i nie gromadzenia się. Zalecane są również płatności zbliżeniowe i ograniczenie korzystanie z gotówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dchypin

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

dchypin

Podziel się opinią

Share
dchypin
dchypin