Trwa ładowanie...
dt6rj2u
16-05-2016 13:04

Ergis skupi do 5% akcji własnych za maks. 10 zł sztuka

Warszawa, 16.05.2016 (ISBnews) - Ergis zdecydował o rozpoczęciu program skupu akcji własnych w celu umorzenia, podała spółka. Ergis zamierza skupić do 5% akcji własnych za cenę maksymalnie 10 zł.

Share
dt6rj2u

"Zdaniem zarządu, obecna wycena rynkowa akcji spółki jest znacznie niższa od ich wartości godziwej i nie odzwierciedla jej wyników finansowych oraz sytuacji ekonomicznej. W związku z powyższym zarówno w interesie spółki, jak i jej akcjonariuszy, leży realizacja skupu akcji w celu ich umorzenia, przez co możliwe będzie uzyskanie wzrostu ich wartości. Środki na nabycie akcji własnych będą pochodziły z wypracowanych zysków" - czytamy w komunikacie.

Program rozpocznie się 17 maja 2016 roku i objęte nim będą akcje własne notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Łączna wartość nominalna nabytych akcji własnych spółki nie może przekraczać 5% kapitału zakładowego spółki. Cena nabycia będzie nie niższa niż wartość nominalna akcji (60 groszy) i nie wyższa niż 10 zł za jedną akcję. Akcje własne będą nabywane w terminie do dnia 31 grudnia 2018 r., podano również.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada 5 zakładów produkcyjnych, z których 4 zlokalizowane są w Polsce, 1 w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów.

(ISBnews)

dt6rj2u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6rj2u
dt6rj2u