Trwa ładowanie...
d31vuzu

Erne Ventures chce przejść na rynek główny z NewConnect, decyzja ZWZ 30 czerwca

Warszawa, 09.06.2016 (ISBnews) - Erne Ventures zamierza przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany GPW, poinformowała spółka. Zarząd zaproponował, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca akcjonariusze przyjęli uchwały dopuszczające wszystkie akcje spółki do notowań na rynku głównym.

Share
d31vuzu

"Miniony rok był dla nas okresem pełnym wyzwań oraz aktywnego poszukiwania nowych i ciekawych przedsięwzięć biznesowych. Podejmowane działania zaowocowały nowymi inwestycjami w dwie spółki z branży gier oraz w podmioty zajmujące się wdrażaniem do przemysłu bardzo innowacyjnych technologii. Jestem przekonany, że realizowana przez Erne Ventures polityka inwestycyjna pozwoli osiągać dobre wyniki finansowe w nadchodzących latach" - powiedział prezes Arkadiusz Kuich, cytowany w komunikacie.

Erne Ventures zakończyła 2015 rok jednostkowym zyskiem netto w wysokości 5,4 mln zł. W minionym roku spółka dokonała inwestycji w dwa podmioty z branży gier: QubicGames - która ma zadebiutować już w najbliższych tygodniach na NewConnect - oraz Huckleberry Games planującej debiut jeszcze w tym roku, podano także.

"Kurs akcji spółki zanotował w minionym roku wzrost o prawie 467%, co było 10-tym najlepszym wynikiem na całym rynku NewConnect" - podkreślono w komunikacie.

d31vuzu

Z kolei wartość obrotów wyniosła w 2015 roku ponad 29,1 mln zł, plasując spółkę na 9-tym miejscu wśród podmiotów notowanych na tym rynku. Ponadto we wrześniu ubiegłego roku Spółka została włączona w skład portfela indeksu NCIndex30, który obejmuje swoim portfelem jedynie 30 najbardziej płynnych spółek spośród 420 notowanych na NewConnect, podano także.

"Myślę, że nasi akcjonariusze oraz nowi inwestorzy bardzo dobrze oceniają rozwój spółki oraz jej wyniki finansowe, bowiem kurs naszych akcji wzrósł w 2015 roku prawie pięciokrotnie. Zanotowaliśmy także znaczący wzrost płynności. Mamy ambitne plany i cały czas bardzo ciężko pracujemy nad rozwijaniem spółek portfelowych, co powinno przełożyć się na dalszy wzrost ich wartości. Opisane wyżej sukcesy skłoniły zarząd do złożenia na najbliższe ZWZA projektów uchwał dopuszczających wszystkie akcje spółki do notowań na rynku głównym w Warszawie. ZWZA odbędzie się w dniu 30 czerwca" - podsumował Kuich.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital)
, który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)

d31vuzu

Podziel się opinią

Share
d31vuzu
d31vuzu