Trwa ładowanie...
d25uwba

Erste dodał Kęty do swojego portfela, radzi unikać Amrestu, Eurocashu i TVN (popr.)

...

d25uwba
d25uwba

W depeszy korygujemy skład 10 Top Picks na styczeń 2014 roku #

08.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Erste Banku dodali do swojego portfela polecanych na styczeń 2014 rok spółek Grupę Kęty z ceną docelową 239,4 zł, natomiast zalecają sprzedaż akcji Amrestu, Eurocashu i TVN - napisano w raporcie Erste, datowanym na 8 stycznia.

Do spółek, które potencjalnie w styczniu 2014 roku mogą zachowywać się gorzej niż rynek analitycy Erste zaliczyli Amrest (cena docelowa 90 zł), Eurocash (cena docelowa 40 zł) oraz TVN (z ceną 13 zł).

W portfelu 10 Top Picks sporządzonym przez analityków Erste jest obecnie tylko jedna polska spółka, właśnie Grupa Kęty. Pozostałe spółki to: austriackie Kapsch, RHI, Immofinanz i Uniqua, rumuński Fondul Proprietatea, tureckie Turkish Airlines, Alarko Holding, Halkbank i Ford Otosan.

Nastawienie Erste do Polski zmienia się w kierunku "przeważaj". W ich opinii, Polska i Rumunia mogą zachowywać się mocniej niż inne rynki z regionu.

d25uwba

Analitycy Erste podtrzymują swoje zdanie, że Polska oferuje najsilniejszą ekspozycję spośród krajów regionu na efekty wzrostu gospodarczego. Ich zdaniem, w ciągu tego roku poprawiać się będą oczekiwania co do wyników poszczególnych sektorów w Polsce, zwłaszcza w bankowości, która dominuje w indeksie dużych spółek.

"Z drugiej strony, zależność od poprawy wyników nigdzie indziej nie jest tak duża jak w Polsce, biorąc pod uwagę obecne wysokie wyceny akcji" - napisali analitycy Erste.

W ich opinii, pierwszy kwartał na GPW może przynieść korektę z powodu malejącego popytu na akcje ze strony funduszy emerytalnych. Dodają jednak, że po spadkach w grudniu mogły pojawić się w przypadku poszczególnych spółek atrakcyjne momenty do wejścia. (PAP)

pr/ osz/

d25uwba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25uwba