Trwa ładowanie...
d16yb0m
d16yb0m

ES-System pracuje nad poprawą sprzedaży w kraju, liczy też na większy eksport

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - ES-System pracuje nad poprawą sprzedaży na rynku krajowym poprzez utworzenie zespołów segmentowych i dostosowanie portfela produktowego, poinformował ISBnews prezes Rafał Gawrylak. Jednocześnie spółka liczy na zwiększenie eksportu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d16yb0m

"W celu poprawy sprzedaży na rynku krajowym została dokonana bardziej szczegółowa segmentacja rynku wraz z utworzeniem wspierających te segmenty zespołów. Zamierzamy również dostosować portfel produktowy do potrzeb rynku, skupić się na wybranych segmentach oraz utrzymać dyscyplinę kosztową na wysokim poziomie" - powiedział Gawrylak ISBnews.

Prezes potwierdził też, że w perspektywie 2017 roku spółka ma nadzieję na wzrosty na rynku krajowym w II półroczu wraz z odbudową rynku inwestycyjnego po uruchomieniu projektów unijnych.

Niezależnie od wyników sprzedaży w kraju, ES-System nadal planuje rozwijać eksport.

d16yb0m

"Zgodnie z naszymi kierunkami rozwoju, od początku roku kontynuujemy koncentrację na rynkach Niemiec, Szwajcarii, Francji i Europy Południowej oraz Bliskiego Wschodu. Umacniamy kontakty na dotychczasowych rynkach, a dzięki udziałowi w targach Light&Building oraz zakończonych w minionym tygodniu targach w Dubaju, nawiązujemy nowe kontakty biznesowe, które mogą przełożyć się na nowe kontrakty" - powiedział prezes.

W III kw. 2016 r. ES-System odnotował sprzedaż krajową na poziomie 36,1 mln zł, tj. 14,6% niższą r/r, w wyniku pogarszającej się koniunktury w inwestycjach, opóźnień w realizacji wielu projektów oraz wysokiej bazy porównawczej. W okresie I-III kw br. sprzedaż w kraju spadła o 7,1% r/r do poziomu 101,3 mln zł.

Z kolei sprzedaż zagraniczna wyniosła 8,5 mln zł w III kw. br., co oznacza 8,1% wzrostu r/r. W okresie I-II kw br. wyniosła ona 26,4 mln zł, co oznacza 13,3% wzrostu r/r.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d16yb0m

Podziel się opinią

Share
d16yb0m
d16yb0m