Trwa ładowanie...
d2kg3af
d2kg3af

Esotiq & Henderson powoła spółkę zależną EMG

Warszawa, 14.02.2017 (ISBnews) - Esotiq & Henderson powołał spółkę zależną EMG S.A. w celu realizacji podziału Esotiq & Henderson, poinformowała spółka.
Share
d2kg3af

"Kapitał zakładowy spółki zależnej wynosi 100 000 i dzieli się na 1 000 000 akcji uprzywilejowanych co do głosu, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Emitent objął wszystkie akcje Spółki zależnej w cenie emisyjnej odpowiadającej wartości nominalnej akcji" - czytamy w komunikacie.

"Zawiązanie spółki zależnej nastąpiło w celu realizacji podziału Esotiq & Henderson przez przeniesienie części majątku spółki dzielonej na spółkę przejmującą (podział przez wydzielenie), z uwzględnieniem zmiany, wskutek której spółką przejmującą będzie istniejąca spółka EMG S.A. Przedmiotowa zmiana umożliwi rozpoczęcie procedury ubiegania się o wprowadzenie akcji EMG S.A. do obrotu na rynku NewConnect jeszcze przed zakończeniem procesu podziału" - podano także.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

d2kg3af

Podziel się opinią

Share
d2kg3af
d2kg3af