Trwa ładowanie...
dv7k0c2

EuCO chce przejmować małe krajowe firmy i założyć spółkę na Słowacji

29.12. Warszawa (PAP) - Spółka Europejskie Centrum Odszkodowań, która zadebiutowała w środę na warszawskiej giełdzie, zamierza w przyszłym roku przejmować mniejsze podmioty z kraju...

dv7k0c2

29.12. Warszawa (PAP) - Spółka Europejskie Centrum Odszkodowań, która zadebiutowała w środę na warszawskiej giełdzie, zamierza w przyszłym roku przejmować mniejsze podmioty z kraju i utworzyć firmę na Słowacji - poinformował prezes firmy Krzysztof Lewandowski.

Spółka zadebiutowała w środę na rynku głównym warszawskiej giełdy. To czterysetna firma na głównym parkiecie. Prawa do akcji wzrosły w debiucie o 1,1 proc., do 18,20 zł, a akcje wzrosły o 1,4 proc., do 18,26 zł. Do obrotu trafiło 1,1 mln akcji serii A oraz 600 tys. praw do akcji serii B. Wartość oferty publicznej spółki wyniosła 30,6 mln zł, z czego wartość nowej emisji 10,8 mln zł.

"Mamy przed sobą kilka celów. Zamierzamy rozwijać kancelarię radców prawnych, która zakłada za klientów wpisy sądowe, planujemy rozwijać spółki w Czechach i na Węgrzech, a także w połowie przyszłego roku otworzyć firmę na Słowacji" - powiedział dziennikarzom Lewandowski.

Obecnie swój udział w krajowym rynku Europejskie Centrum Odszkodowań szacuje na około 25 proc., a w Czechach na 15-20 proc. Na Węgrzech firma dopiero rozwija swoją działalność. Tamtejsza spółka powstała w 2010 roku.

dv7k0c2

W Polsce EuCO zamierza przejmować drobnych graczy.

"Chcemy przejmować pakiety spraw od mniejszych firm, co oznacza praktycznie przejmowanie podmiotów. Przeprowadziliśmy trzydzieści rozmów. Liczymy, że do akwizycji dojdzie w 2011 roku" - powiedział prezes.

W 2009 roku Europejskie Centrum Odszkodowań miało 4,4 mln zł zysku netto, 5,5 mln zł EBITDA i 15,9 mln zł przychodów. Na 2010 rok prognozy spółki zakładają wzrost zysku netto o 36,4 proc., do 6 mln zł, wzrost EBITDA o 41,8 proc., do 7,8 mln zł oraz poprawę przychodów o 39,6 proc., do 22,2 mln zł.

"Prognoza nie jest zagrożona" - powiedział Lewandowski.

dv7k0c2

W skład grupy kapitałowej EuCO wchodzą Kancelaria Radców Prawnych oraz spółki zależne EvCO Czechy i EuCO Węgry.

Spółka zajmuje się świadczeniem usług dochodzenia roszczeń o zapłatę z tytułu odszkodowania (m.in. dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, w pracy, rolnictwie, szkody rzeczowe, z tytułu utraty zdrowia, rent), zatrudnia około 70 osób w centrali oraz ponad 11 tys. agentów w całej Polsce. (PAP)

morb/ jtt/

dv7k0c2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv7k0c2