Trwa ładowanie...
d3elr69
Waluty

EUR/USD kontynuuje zwyżkę

Kurs EUR/USD, który w godzinach przedpołudniowych korygował jeszcze ostatnie wzrosty, od południa dynamicznie rośnie. O godzinie 14:13 za euro trzeba było zapłacić 1,4231 dolara wobec 1,4151 wczoraj pod koniec dnia. Para ta wyznaczyła dzisiejsze maksimum na poziomie 1,4280 dolara, co jest najwyższym kursem od grudnia 2008 roku.
Share
EUR/USD kontynuuje zwyżkę
Źródło: X-Trade Brokers DM
d3elr69

Popołudniowy atak popytu nie jest większym zaskoczeniem. Od ponad miesiąca, gdy kurs EUR/USD wybił się powyżej kilkumiesięcznej linii bessy, znajdującej się w okolicach 1,33 dolara (czym jednoznacznie potwierdził zmianę trendu długoterminowego), strona popytowa ma wyraźną przewagę. Dlatego obecnie test 1,4402 dolara, a więc najbliższego liczącego się oporu (szczyt z połowy grudnia 2008 roku na wykresie dziennym), pozostaje scenariuszem bazowym na najbliższe dni.

Test poziomu 1,4402 dolara powinien mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu. Jednak jego przełamanie, ze względu na krótkoterminowe wykupienie, jest raczej wątpliwe. Wydaje się, że rynek będzie potrzebował na to nieco więcej czasu. Ewentualne odbicie od opisywanego oporu, nie będzie jednak kończyć wzrostów, a jedynie będzie chwilowym przystankiem w drodze na północ. W dalszym ciągu bowiem średnio- i długoterminowym celem dla euro jest test poziomu 1,60 dolara w tym roku.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d3elr69

Podziel się opinią

Share
d3elr69
d3elr69