Trwa ładowanie...
d1r0rpn
Radio PiN 102FM
pzu

Eureko może zrezygnować z odszkodowania od skarbu państwa w sporze o PZU

Eureko może zrezygnować z odszkodowania od skarbu państwa w sporze o PZU - deklaruje gość poranka Radia PiN prezes Eureko Polska Michał Nastula.
Share
d1r0rpn

Przypomnijmy - Holenderska spółka złożyła w polskim sądzie wniosek o ugodę, wciąż jednak życzyła sobie finansowego zadośćuczynienia. Eureko dwa lata temu wygrało w postępowanie przez międzynarodowym trybunałem arbitrażowym. Odszkodowanie, które miałoby dostać od skarbu państwa ma wynosić ponad 36 mld złotych.

Teraz Michał Nastula, prezes Eureko Polska, zadeklarował w Radiu PiN gotowość do odstąpienia od odszkodowania i zakończenie procedury arbitrażowej.

Stanie się tak, jeżeli Eureko będzie mogło kupić akcje na pierwotnie ustalonych warunkach czyli po 116 i pół złotego za sztukę.
Dziś akcje ubezpieczyciela wyceniane są na ok. 250 zł. Minister skarbu nie daje Eureko wielkich nadziei: _ Sprzedaż Eureko 21 proc. PZU po cenie sprzed dziesięciu lat jest nierealna. To byłby prezent od naszych podatników dla Eureko w wysokości 1,5 do 1,8 mld euro _ - stwierdził Aleksander Grad.

d1r0rpn

Podziel się opinią

Share
d1r0rpn
d1r0rpn