Trwa ładowanie...
d7qfp1s
Waluty

Euro wciąż poniżej 4 złotych!

Koszmar eksporterów się spełnił. Euro spadło poniżej 4 zł. Kurs europejskiej waluty od wczoraj z niewielkimi wahaniami utrzymuje się poniżej psychologicznej bariery.
Share
Euro wciąż poniżej 4 złotych!
Źródło: Jupiterimages
d7qfp1s

Koszmar eksporterów się spełnił, a pobożne życzenia kredytobiorców ziściły. Euro spadło poniżej 4 zł. Kurs europejskiej waluty od wczoraj z niewielkimi wahaniami wciąż utrzymuje się poniżej psychologicznej bariery.

Ta sytuacja jest oczywiście korzystna dla kredytobiorców zadłużonych w obcych walutach.
- Mogą kupić więcej euro za tę samą pensję - mówi Łukasz Wróbel, analityk z Open Finance.

Pozostałe waluty również słabną wobec złotego. Jeśli inwestorzy kupują złotego to nie tylko za euro, ale i za dolary czy franki.
- Można się spodziewać, że jeżeli trend się utrzyma lub odwróci, to pozostałe waluty zachowają się podobnie - dodaje Łukasz Wróbel.

d7qfp1s

- Poziom poniżej 4 złoty za euro wydaje się nieunikniony - twierdziła dwa tygodnie temu Joanna Pluta, analityk DM TMS Brokers.

Złoty przebił poziom 4/EUR ze względu na duże zlecenia zakupu polskiej waluty realizowane przez londyńskie banki. Trudno przewidywać, czy kurs EUR/PLN trwale zejdzie poniżej 4,0 - ocenia rynek.

- Złoty zszedł poniżej 4 za euro, lecz odbił się i poziom 4/EUR obronił się. Widać, że Londyn agresywnie kupuje złotego, zlecenie było dość duże i stąd tak szybki ruch kursu - powiedział Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.

Marsz ku granicy 4 zł trwał już od grudnia 2009 r. Złoty stale się wzmacniał i łamał kolejne bariery.

KURSY WALUT ON-LINE »

Nie wiadomo, na jak długo

Jeśli masz sprzedać euro, może powinieneś się wstrzymać! Jeśli chcesz kupić euro i skorzystać z promocji, w tym tygodniu może nadejść twój wielki dzień.

Tomasz Kamiński
Wirtualna Polska
PAP, ISB

d7qfp1s

Podziel się opinią

Share
d7qfp1s
d7qfp1s