Trwa ładowanie...

Euro za drogie, nart nie będzie

Zła wiadomość dla fanów białego szaleństwa. Zorganizowany wyjazd na narty w austriackie Alpy kosztuje w tym sezonie 3,6 - 3,8 tys. zł. To o 10 proc. więcej niż przed rokiem - twierdzi Dziennik Gazeta Prawna.

Share
Euro za drogie, nart nie będzieŹródło: AFP
deeahpl

Mowa o pełnym pakiecie - dojazd, pobyt, karnet i szkoła narciarska. Gazeta twierdzi, że za wyjazd będziemy musieli zapłacić więcej, jeśli zorganizujemy go sami. A wszystko przez podwyżki.

Ceny wyżywienia w austriackich kurortach poszły w górę o 20 proc. Ceny benzyny są dużo wyższe niż w Polsce, a po nowym roku etylina zdrożeje jeszcze bardziej. A do tego wszystkiego euro utrzymuje się w okolicach 4,40 zł - czyli ok. 10 proc. wyżej niż rok temu.

deeahpl

Pierwsze z wypoczynku za granicą - także w słowackich Tatrach - rezygnują rodziny z dziećmi. Biura podróży są zaniepokojone. Taka sytuacji może oznaczać lepszy sezon zimowy dla polskich kurortów. Część z nich już zauważa wzrost zainteresowania noclegami. I to nie tylko polskich turystów! Na narty w polskich górach szykują się Rosjanie, Litwini, Ukraińcy, ale też - to nowość - także Irlandczycy i Anglicy.

wp.pl / "Dziennik Gazeta Prawna"

deeahpl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deeahpl
deeahpl