Trwa ładowanie...
dd6b2w3

Eurocash ma zgodę UOKiK na przejęcie EKO Holding

Warszawa, 23.12.2016 (ISBnews) - Eurocash otrzymał zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad EKO Holding z siedzibą w Nowej Wsi Wrocławskiej, podał Eurocash.

Share
dd6b2w3

"Warunek zawarty w decyzji prezesa UOKiK polega na wyzbyciu się przez Eurocash wszelkich praw do trzech sklepów EKO zlokalizowanych w Gniewczynie Łańcuckiej, Zarzeczu oraz w Chróścicach" - czytamy w komunikacie.

W momencie uzyskania zgody UOKiK spełniły się wszystkie warunki zawieszające dokonanie transakcji, podano także.

W połowie marca br. Grupa Eurocash zawarła przedwstępną umowę zakupu 100% akcji EKO Holding - właściciela sieci ponad 250 małych supermarketów zlokalizowanych głównie w południowo-zachodniej Polsce od spółki PelicanVentures. Docelowo, Eurocash zamierza zarządzać siecią EKO w partnerstwie z franczyzobiorcami z regionów działania tej sieci.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)

dd6b2w3

Podziel się opinią

Share
dd6b2w3
dd6b2w3