Trwa ładowanie...

Eurojackpot: 385 mln zł nadal do zgarnięcia. Kolejna szansa za tydzień

14, 19, 21, 30, 32 oraz 4, 7 – nikt nie skreślił tych liczb i nie zgarnął wielkiej kumulacji Eurojackpot.

Eurojackpot: 385 mln zł nadal do zgarnięcia. Kolejna szansa za tydzieńŹródło: WP.PL, fot: Sebastian Ogórek
d4j5jmb
d4j5jmb

1 czerwca nikt nie stał się multimilionerem. Oznacza to, że za tydzień fani tej międzynarodowej gry w po raz kolejny będą mogli zagrać o 385 000 000 złotych, bowiem w żadnym z krajów, w których dostępna jest gra, kumulacja nie została rozbita. Co ważne, za tydzień pula na wygrane II stopnia może wynieść nawet 95 000 000 zł.

Pula na wygrane II stopnia rośnie gwałtownie, gdy osiągnięty zostanie maksymalny pułap wysokości puli na wygrane I stopnia, czyli 90 mln euro. Zasada jest prosta – zebrana kwota stawek ponad ten limit powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia.

Szczęśliwe liczby w piątek 1 czerwca to 14, 19, 21, 30, 32 oraz 4, 7.

d4j5jmb

Wprawdzie ostatnie losowanie nie przyniosło głównej wygranej, ale padło wiele wygranych niższych stopni. Jedna osoba wzbogaciła się o 1 079 303,80 zł padły też dwie wygrane czwartego stopnia (14 387,90 zł) i aż 48 wygranych piątego stopnia.

W tym roku nie było jeszcze żadnej spektakularnej wygranej. Największe szczęście uśmiechnęło się, jak dotąd, do grających w pierwszych miesiącach po tym, jak loteria stała się dostępna także dla Polaków. Najwyższa dotychczasowa wygrana padła 22 grudnia w kolekturze w Wiązownej i wyniosła trochę ponad 7 mln złotych. W listopadzie gracz z Radomska wzbogacił się o 5,8 mln zł, a 29 września, czyli zaledwie dwa tygodnie po tym, jak Eurojackpot u nas wystartował, w kolekturze w Łańcucie padła wygrana w wysokości 2,5 mln zł.

Zobacz też: Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł

Od stycznia, kiedy to szczęście (w postaci 2 mln zł) uśmiechnęło się do gracza z Garwolina, nie było żadnych wielkich wygranych.

d4j5jmb

Jak grać w Eurojackpot

Eurojackpot to gra, która zrzesza 18 państw europejskich. Polska przystąpiła do tego „klubu” we wrześniu 2017 r. Dzięki dużej liczbie uczestniczących w niej państw system może zaoferować graczom nagrody znacznie wyższe niż krajowe loterie. Najwyższa wygrana padła trzykrotnie (w 2015 r. w Czechach, w 2016 r. w Niemczech, a w 2017 r. podzieliło się nią pięciu graczy).
Losy można kupić w punktach, które oferują losy Lotto. Jeden zakład kosztuje 12,5 zł.

Gracz musi wytypować 5 liczb w puli 50 oraz dodatkowe 2 liczby z 10. Można też grać na chybił trafił. Prawidłowe wytypowanie wszystkich liczb daje nagrodę pierwszego stopnia. Przewidziane są też stopnie pośrednie. Za trafienie pięciu liczb z pierwszej puli i jednej z drugiej, gracz może średnio liczyć na nagrodę w wysokości 700 tys. euro. Gratyfikowanej jest też prawidłowe skreślenie pięciu liczb z pierwszej puli (i brak dobrych trafień w drugiej). Nagroda za taki ruch to ok. 120 tys. euro.

W sumie w Eurojackpot jest 12 stopni wygranych. Wygrane poniżej 2 280 zł można odebrać w punktach Lotto, oddziały Totalizatora Sportowego wypłacają wygrane w każdej wysokości. Dzięki korzystnej wymianie kursowej, gracze w naszym kraju mogą liczyć na "nadwyżkę", wobec czego wygrywając zgarniają więcej niż mieszkańcy innych uczestniczących w loterii krajów.

Losowania przeprowadza w każdy piątek między godz. 20 a 21 fińska loteria Veikkaus Oy. Można oglądać je na bieżąco na stronie www.lotto.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j5jmb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j5jmb