Trwa ładowanie...
oszczędzanie

Europa pod kreską, czyli życie w czasach kryzysu

Wielka Brytania i Niemcy stanęły na skraju recesji. Wpadli w nią już Irlandczycy, Duńczycy i Estończycy. W piątek największe giełdy Starego Kontynentu znowu ostro spadały. Europejczycy zaczęli zaciskać pasa - pisze "Rzeczpospolita".

Share
Europa pod kreską, czyli życie w czasach kryzysu
Źródło: Jupiterimages
d1tighl

Coraz więcej Europejczyków idzie śladem Amerykanów i zaczyna wielkie oszczędzanie. To całkowicie zmienia ich dotychczasowy styl życia. _ Staram się wydawać mniej na lunch oraz rzadziej jeść na mieście. Chcę zmienić dostawcę gazu i elektryczności oraz zwolnić sprzątaczkę _ - mówi "Rz" Luke Townsend, specjalista od Internetu.

Dotknięci kryzysem ludzie coraz częściej robią zakupy w dyskontach. Przestają chodzić do kina i teatru. Ograniczają listy prezentów świątecznych, nie urządzają hucznych wesel, szukają pomocy w Caritasie.

Do Polski jeszcze takie oszczędzanie nie dotarło. _ Jestem mile zaskoczony, na razie nic nie wskazuje na zmianę stylu życia i zarządzania gospodarstwem domowym w Polsce. Ale zmiany mogą przyjść do nas z opóźnieniem, np. na początku przyszłego roku _ – mówi "Rz" prof. Julian Auleytner z Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

d1tighl

Podziel się opinią

Share
d1tighl
d1tighl