Trwa ładowanie...
dqosxhu
09-03-2016 11:16

EuroRating obniżył perspektywę ratingu Orange Polska do negatywnej

Warszawa, 09.03.2016 (ISBnews) - EuroRating obniżył perspektywę rating Orange Polska do negatywnej ze stabilnej i utrzymał rating na poziomie BBB-, podała agencja.

dqosxhu
dqosxhu

"Perspektywa oceny ratingowej Orange Polska S.A. została obniżona głównie ze względu na spodziewany przez EuroRating wzrost zadłużenia spółki, jaki nastąpi w związku z płatnością za wylicytowane w aukcji UKE za kwotę 3,15 mld zł częstotliwości LTE. Agencja pozytywnie ocenia fakt, że spółka zapewniła już sobie finansowanie tej transakcji w postaci długoterminowej pożyczki zaciągniętej w ramach Grupy Orange, jednak samo dokonanie tak dużej inwestycji finansowanej w większości kapitałem obcym przyczyni się do istotnego wzrostu wskaźników zadłużenia i tym samym wpłynie na pogorszenie profilu ryzyka kredytowego spółki" - czytamy w komunikacie.

Do czynników negatywnych EuroRating zalicza także kontynuację spadku przychodów ze sprzedaży, co przy jednoczesnej postępującej erozji osiąganych marż skutkuje systematycznym obniżaniem się generowanych przepływów z działalności operacyjnej i osłabia zdolność spółki do finansowania relatywnie wysokich nakładów inwestycyjnych oraz wypłat dywidend dla akcjonariuszy.

"Agencja do czynników ryzyka zalicza również utrzymujące się od dłuższego czasu na niskich poziomach wskaźniki płynności finansowej spółki. EuroRating zakłada jednak, że telekomunikacyjna spółka może liczyć na bieżące wsparcie finansowe ze strony strategicznego inwestora - Grupy Orange" - czytamy dalej.

Negatywna perspektywa ratingu oznacza, iż według obecnych ocen agencji, prawdopodobieństwo obniżenia ratingu nadanego Orange Polska w horyzoncie kolejnych 12 miesięcy jest większe niż 1:3.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)

dqosxhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqosxhu