Trwa ładowanie...

Eurostat: produkcja przemysłowa w Polsce w XII spadła o 5,4 proc. rdr

Produkcja przemysłowa w Polsce w grudniu 2012 roku spadła o 5,4 proc. rok do roku po spadku o 1,9 proc. rdr w listopadzie, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 1,9 proc. - podał Eurostat.

Eurostat: produkcja przemysłowa w Polsce w XII spadła o 5,4 proc. rdrŹródło: Thinkstockphotos
d2vqrd6
d2vqrd6

W przypadku danych w ujęciu miesięcznym Eurostat ok. 50 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje w ostatecznym wyliczeniu wskaźnik wyrównany sezonowo, podczas gdy GUS ok. 20 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy. Z kolei dla danych w ujęciu rocznym Eurostat podaje ostateczny wskaźnik wyrównany dniami roboczymi, a GUS wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy.

Według GUS produkcja przemysłowa w grudniu 2012 roku spadła o 10,6 proc. rdr.

Produkcja przemysłu w strefie euro w XII 2012 r.

Produkcja przemysłowa w strefie euro w grudniu 2012 r. wzrosła o 0,7 proc. mdm, podczas gdy poprzednio spadła o 0,7 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat w Luksemburgu.

Analitycy spodziewali się tymczasem, że produkcja mdm wzrośnie o 0,2 proc.

Rdr produkcja przemysłowa spadła o 2,4 proc. wobec oczekiwanego spadku o 2,3 proc.

W XI spadek produkcji rdr wyniósł 4,0 proc., po korekcie.

W 27 krajach UE produkcja przemysłu wzrosła w XII o 0,5 proc. mdm, podczas gdy poprzednio spadła o 0,6 proc., po korekcie.

Rdr spadek produkcji w 27 krajach UE wyniósł w XII 2,3 proc., wobec spadku poprzednio o 3,6 proc., po korekcie - podali statystycy.

d2vqrd6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqrd6