Trwa ładowanie...
dlj0fnh

Eurostat: W Polsce prawie 95% uczniów w szkołach średnich uczy się języka ang.

Warszawa, 01.02.2016 (ISBnews) - W Polsce na koniec 2014 r. 94,6% w szkołach średnich drugiego stopnia uczyło się języka angielskiego, tj. o 2,4% więcej niż na koniec 2009 r. Średnia dla 28 krajów UE w tym zakresie wynosi 94,1%, wynika z danych opublikowanych przez Eurostat.
Share
dlj0fnh

W Szwecji i na Malcie odsetek uczniów, którzy mają lekcje z języka angielskiego wynosi 100%, Najmniejszy odsetek zanotowano zaś na Węgrzech (83,1%), w Portugalii (65,2%) oraz w Danii (82,1%).

"W ramach edukacji podstawowej, zdecydowana większość uczniów państw członkowskich UE wybiera naukę języka angielskiego. Nauka tego języka jest obowiązkowa w kilku krajach, również w ramach szkół średnich. Wiele państw członkowskich UE ma blisko 100% uczniów uczących się tego języka w szkole podstawowej. Wskaźniki od 99 do 100% zanotowano w przypadku uczniów szkół podstawowych na Malcie, Cyprze, w Austrii, Hiszpanii we Włoszech, Liechtensteinie, Norwegii i Macedonii. Więcej niż dziewięciu na dziesięciu uczniów szkół podstawowych uczy się angielskiego w Polsce, Francji i Chorwacji" - czytamy w komunikacie.

W krajach UE 51% uczniów w szkołach średnich drugiego stopnia uczy się dwóch lub więcej języków obcych. Najbardziej popularnym językiem obcym po angielskim jest francuski, którego naukę wybiera 23% studentów oraz hiszpański i niemiecki (po 19%).

(ISBnews)

dlj0fnh

Podziel się opinią

Share
dlj0fnh
dlj0fnh