Trwa ładowanie...
d3odcdw
IAR
ue

Eurostat: zatrudnienie w UE bez zmian

W drugim kwartale 2013 roku liczba zatrudnionych w strefie euro spadła o 0,1 proc. i nie zmieniła się w całej Unii Europejskiej w porównaniu z poprzednim kwartałem - wynika z ostatnich danych Eurostatu. Zatrudnionych było łącznie ponad 221 milionów osób, z czego 145 milionów w krajach eurostrefy
Share
Eurostat: zatrudnienie w UE bez zmian
Źródło: Thinkstock
d3odcdw

„Ożywienie gospodarcze jest wciąż bardzo słabe, a aktywna polityka zatrudnienia jest konieczna do tego, aby wzrost PKB miał swoje odzwierciedlenie w tworzeniu nowych miejsc pracy” - stwierdził unijny komisarz ds. zatrudnienia Laszlo Andor. „ Aktywne działania na rynku pracy są kluczowe, by pomóc ludziom w znalezieniu zatrudnienia , a także by powstrzymać długotrwale bezrobotnych i tych, którzy dopiero kończą szkołę, przed całkowitą rezygnacją z szukania pracy” - dodał komisarz.

Polecamy: W Krakowie zakupy niedzielne tylko do godz. 12:00

Według danych Eurostatu , zatrudnienie w drugim kwartale tego roku w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego spadło o 1 proc. w eurozonie i o 0,4 proc. w Unii Europejskiej. W Polsce zatrudnienie utrzymało się na tym samym poziomie w drugim kwartale, podczas gdy w pierwszym kwartale wzrosło o 0,2 proc.

Szukasz pracy? Sprawdź najnowsze oferty z całej Polski!

d3odcdw

Podziel się opinią

Share
d3odcdw
d3odcdw