Trwa ładowanie...
d1k16mv
16-03-2016 09:53

Exact Systems: Liczba rejestracji nowych aut pasażer. może wzrosnąć o 10% w br.

Warszawa, 16.03.2016 (ISBnews) - Krajowy rynek sprzedaży nowych samochodów osobowych odbudowuje się i notuje kolejny miesiąc solidnego wzrostu. Liczba 370-390 tys. nowych rejestracji w tym roku i ok. 10% wzrost r/r są całkiem realne, ocenia prezes Exact Systems Paweł Gos.

d1k16mv
d1k16mv

"Na ruch w salonach mają wpływ takie czynniki, jak utrzymujące się niskie bezrobocie, niskie ceny paliw czy rosnąca konsumpcja. Cały czas jednak podkreślamy, że sprzedaż nowych samochodów osobowych w Polsce może być jeszcze wyższa, jeśli zostałyby uruchomione specjalne programy rządowe zachęcające Polaków do zakupu nowych aut, a nie sprowadzania używanych z zagranicy" - powiedział Gos, cytowany w komunikacie.

Zakupy, i to zarówno te firmowe jak i indywidualne, w dużej części są zdeterminowane sytuacją gospodarczo-polityczną w kraju. A ta w ostatnich miesiącach jest bardzo dynamiczna, dodał Gos.

Z opublikowanych dziś danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA) wynika, że liczba nowych samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce wyniosła 33 663 szt. w lutym br., co oznacza wzrost o 18,5% r/r. W okresie styczeń-luty 2015 r. w Polsce zarejestrowano 65 459 nowych samochodów osobowych, co oznacza wzrost o 12,7% r/r.

Exact Systems działa od 2004 r. i jest dostawcą rozwiązań w zakresie kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Głównymi odbiorcami usług firmy są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów.

(ISBnews)

d1k16mv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k16mv