Trwa ładowanie...

Fałszywy policjant chciał wyłudzić 100 tys. zł. Wpadł w zasadzkę warszawskiej policji

Funkcjonariusze z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę wyłudzenia 100 tys. zł metodą „na policjanta”. 45-letni Rafał R. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Share
Fałszywy policjant chciał wyłudzić 100 tys. zł. Wpadł w zasadzkę warszawskiej policji
Źródło: WP.PL
d26n1q8

Policja otrzymała powiadomienie od mężczyzny, do którego zadzwoniła osoba podszywająca się pod funkcjonariusza. Podejrzany nakłaniał, aby jego ofiara poszła do banku i wypłaciła z konta 100 tys. zł. Według ustaleń policji „opowiedziana przez oszusta historia miała wzbudzić u pokrzywdzonego przekonanie, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w przestępców dokonujących kradzieży pieniędzy z kont klientów banku”.

Oszust wskazał konkretne miejsce, w którym miało dojść do przekazania pieniędzy policjantowi, który miał się zgłosić po gotówkę. Zamiast ofiary ze 100 tys. zł, na fałszywego mundurowego czekali prawdziwi policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Cała akcja była zaplanowana i zorganizowana.

Zobacz też: 300 przypadków naruszeń RODO w miesiąć. Skargi na... nadgorliwość

Na warszawskiej Pradze Północ doszło do zatrzymania 45-letniego Rafała R. Policja zebrała już potrzebne materiały dowodowe, które pozwoliły prokuraturze postawić mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa. Sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie podejrzanego na 3 miesiące. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

d26n1q8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26n1q8

Podziel się opinią

Share
d26n1q8
d26n1q8