Trwa ładowanie...
d1pj884

Fałszywy policjant chciał wyłudzić 100 tys. zł. Wpadł w zasadzkę warszawskiej policji

Funkcjonariusze z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę wyłudzenia 100 tys. zł metodą „na policjanta”. 45-letni Rafał R. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Policja udaremniła próbę wyłudzenia 100 tys. zł
Policja udaremniła próbę wyłudzenia 100 tys. zł (WP.PL)
d1pj884

Policja otrzymała powiadomienie od mężczyzny, do którego zadzwoniła osoba podszywająca się pod funkcjonariusza. Podejrzany nakłaniał, aby jego ofiara poszła do banku i wypłaciła z konta 100 tys. zł. Według ustaleń policji „opowiedziana przez oszusta historia miała wzbudzić u pokrzywdzonego przekonanie, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w przestępców dokonujących kradzieży pieniędzy z kont klientów banku”.

Czytaj też: Oszuści chcieli wyłudzić od emerytki 40 tys. zł. Podali się za policjantów CBŚP

Oszust wskazał konkretne miejsce, w którym miało dojść do przekazania pieniędzy policjantowi, który miał się zgłosić po gotówkę. Zamiast ofiary ze 100 tys. zł, na fałszywego mundurowego czekali prawdziwi policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Cała akcja była zaplanowana i zorganizowana.

d1pj884

Zobacz też: 300 przypadków naruszeń RODO w miesiąć. Skargi na... nadgorliwość

Na warszawskiej Pradze Północ doszło do zatrzymania 45-letniego Rafała R. Policja zebrała już potrzebne materiały dowodowe, które pozwoliły prokuraturze postawić mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa. Sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie podejrzanego na 3 miesiące. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1pj884

Podziel się opinią

Share
d1pj884
d1pj884