Trwa ładowanie...
d3bqc3i

Famur dostarczy KHW urządzenia do eksploatacji pokładów niskich

28.10. Warszawa (PAP) - Famur, w konsorcjum z Towarzystwem Leasingowym K4, zawarł z Katowickim Holdingiem Węglowym umowę o wartości netto 84 mln zł, na dostawę kompleksu do...

d3bqc3i
d3bqc3i

28.10. Warszawa (PAP) - Famur, w konsorcjum z Towarzystwem Leasingowym K4, zawarł z Katowickim Holdingiem Węglowym umowę o wartości netto 84 mln zł, na dostawę kompleksu do eksploatacji pokładów niskich dla KWK Murcki-Staszic - poinformował Famur w komunikacie.

Famur poinformował, że przedmiotem umowy jest "dostawa urządzeń niskiego kompleksu ścianowego dla KWK Murcki-Staszic wraz z finansowaniem w formie 36 miesięcznego leasingu. Wartość netto umowy wynosi 83.936.637,56 zł (raty kapitałowe plus część odsetkowa)".

Umowa przewiduje, że płatność pierwszej raty nastąpi 30 dni od momentu podpisania protokołu technicznego po montażu. W momencie uregulowania ostatniej raty leasingowej nastąpi przeniesienie prawa własności przedmiotu leasingu na zamawiającego.

Strony uzgodniły dostawę urządzeń w terminie do 3 miesięcy od daty podpisania umowy.

d3bqc3i

W skład dostarczanego dla KWK Murcki-Staszic kompleksu wchodzą: kombajn górniczy ścianowy, 156 kompletów ścianowych obudów zmechanizowanych, obudowa skrzyżowania z przeznaczeniem do zastosowania w chodniku podścianowym, kompletny przenośnik ścianowy i podścianowy z kruszarką kęsów, kompletna stacja zwrotna najazdowa przenośnika taśmowego, wysokociśnieniowa instalacja zasilająca zmechanizowaną obudowę ścianową oraz kompletne wyposażenie elektryczne wraz z systemem wizualizacji.

Famur poinformował, że jest pierwszą firmą, która realizuje dla polskiej kopalni zamówienie obejmujące cały kompleks wydobywczy. Wszystkie urządzenia zostaną wyprodukowane przez spółki należące do grupy. (PAP)

pam/ ana/

d3bqc3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bqc3i