Trwa ładowanie...
d1bdli7

Famur liczy na większą sprzedaż poza Polską w kolejnych kwartałach

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - Famur oczekuje wzrostu wartości przychodów uzyskiwanych z eksportu w kolejnych kwartałach, padała spółka. Sprzedaż będzie ukierunkowana przede wszystkim na rynki wschodzące.

Share
d1bdli7

"Liczymy, iż w kolejnych kwartałach wartość przychodów z kontraktów eksportowych będzie rosnąć. Do najbardziej perspektywicznych kierunków grupa Famur zalicza szczególnie rynki wschodzące i tam będzie wzmacniać swoją ekspansję. Chcemy rozwijać naszą sprzedaż w Indonezji, Wietnamie, Indiach, Ameryce Południowej, na Bałkanach, w Turcji oraz na Bliskim Wschodzie" - czytamy sprawozdaniu zarządu.

Famur zamierza eksportować rozwiązania zarówno dla sektora głębinowego, jak i odkrywkowego oraz energetyki. Poza rynkami wschodzącymi, spółka za atrakcyjne uważa również kraje Ameryki Północnej i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw - w szczególności Rosja.

"Pomimo, iż skomplikowana sytuacja w branży spowodowała, że także zagraniczni odbiorcy odkładają w czasie realizację niektórych zaplanowanych wcześniej inwestycji, grupa Famur w minionym roku przeprowadziła skuteczne negocjacje zakończone podpisaniem kontraktów m.in. w Rosji i Kazachstanie" - czytamy dalej.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

(ISBnews)

d1bdli7

Podziel się opinią

Share
d1bdli7
d1bdli7