Famur podpisał umowę z udziałowcami Elgór+Zamet dot. fuzji

31.12.2015 08:35, aktual.: 31.12.2015 08:53

Warszawa, 31.12.2015 (ISBnews) - Famur podpisał z udziałowcami Elgór+Zamet Sp. z o.o. umowę inwestycyjną dotyczącą fuzji, podała spółka. W I etapie obejmie 29% udziałów za 4,06 mln zł.

"Strony założyły i uzgodniły, że realizacja inwestycji nastąpi w dwóch fazach, tj.:
- poprzez nabycie przez Famur pakietu 58 udziałów E+Z stanowiących 29% kapitału zakładowego oraz uzyskanie kontroli w rozumieniu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów; oraz
- przeprowadzenie połączenia Famur i E+Z" - czytamy w komunikacie.

Strony uzgodniły, że wartość 100% udziałów E+Z wynosi 14 mln zł.

W ramach fazy I, Famur odkupił 58 udziałów Elgór + Zamet (stanowiących 29% kapitału zakładowego) za łączną cenę 4 060 000 zł, a Mirosław Bendzera pełniący funkcję prezesa zarządu emitenta został powołany do zarządu Elgór + Zamet. Natomiast szczegółowe informacje nt. fazy 2 zostaną przedstawione w kolejnych raportach.

W osobnym komunikacie Famur podał, że rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania z dniem 1 stycznia 2016 r. do zarządu Famuru Dawida Gruszczyka, powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu. Gruszczyk od od 2004 r. pełni funkcje zarządcze w spółce Elgór + Zamet, a obecnie piastuje w niej stanowisko prezesa.

Elgór + Zamet jest niezależnym producentem maszyn górniczych stanowiących uzupełnienie obecnie posiadanego portfela produktów Famur, w szczególności w obszarze Segmentu Kompleksów Chodnikowych. Spółka jest wiodącym dostawcą wozów wiercących, wiertnic, spągoładowarek i ładowarek wykorzystywanych w kopalniach węgla kamiennego w Polsce. Posiada również referencje na rynkach zagranicznych, a produkty mają potencjał do wykorzystania przez górnictwo innych surowców, podano również.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także