Trwa ładowanie...
d2uay5d

Farmacol jest w trakcie analiz memorandum informacyjnego CF Cefarm

10.9.Warszawa (PAP) - Farmacol, który w lipcu podpisał umowę kupna Cefarmu Białystok, analizuje obecnie memorandum informacyjne Centrali Farmaceutycznej Cefarm, wystawionej na...

Share
d2uay5d

10.9.Warszawa (PAP) - Farmacol, który w lipcu podpisał umowę kupna Cefarmu Białystok, analizuje obecnie memorandum informacyjne Centrali Farmaceutycznej Cefarm, wystawionej na sprzedaż przez ministerstwo skarbu - poinformował PAP Aleksander Chomiakow, prezes Farmacolu.

Farmacol na razie jednak nie chce zdradzić, czy będzie zainteresowany kupnem tej spółki od resortu.

"Rzeczywiście czytamy memorandum i jesteśmy w trakcie analiz, ale bez względu na to, jak one wypadną nie mogę mówić o naszej decyzji. Mamy czas do 22 września" - powiedział PAP Chomiakow.

d2uay5d

W sierpniu Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło chętnych do zakupu 85 proc. kapitału Centrali Farmaceutycznej Cefarm z siedzibą w Warszawie. Termin składania pisemnych odpowiedzi na zaproszenie resortu mija 22 września 2009 roku o godz. 12.00.

Cefarm Warszawa, który zatrudnia ok. 300 osób, miał w 2008 roku 5,6 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 710 mln zł.

W lipcu ministerstwo skarbu podpisało zaś z Farmacolem umowę sprzedaży 85 proc. akcji Cefarmu Białystok za 71,5 mln zł. Farmacol czeka na razie na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta na przejęcie białostockiej spółki.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ gor/ .

d2uay5d

Podziel się opinią

Share
d2uay5d
d2uay5d