Trwa ładowanie...
22-02-2017 10:08

Ferie za 500+. Rekordowa liczba dzieci na obozach

Z wyjazdów zorganizowanych skorzystało w tym sezonie 16 tysięcy dzieci więcej niż rok temu. Łącznie ze wszystkich województw organizatorzy zgłosili ponad 300 tysięcy uczestników.

Ferie za 500+. Rekordowa liczba dzieci na obozachFot: pixabay
d26eaiy
d26eaiy

Aż 16 tysięcy dzieci więcej niż przed rokiem skorzystało z wypoczynku na obozach i koloniach. To efekt programu 500+ - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ferie na finiszu. Na półkoloniach i obozach do 26 lutego odpoczywa ostatnia tura uczniów z województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. W sumie to 1,3 mln uczniów z ponad 7 tysięcy szkół.

W ubiegłym roku na ferie wyjechało 294 tysiące dzieci – wynika z danych MEN, które zbiera informacje o wszystkich grupowych wyjazdach. Pozwala na to rozporządzenie, które mówi, że każdy organizator wypoczynku ma taki obowiązek. Rejestracji podlegają obozy organizowane przez prywatne firmy, harcerzy stowarzyszenia kościelne – przypomina dziennik. Wyjazd należy zgłosić 21 dni przed jego rozpoczęciem. To oznacza, że MEN ma już wszystkie dane, które pozwalają na podsumowanie tegorocznych ferii. Wynika z nich padł rekord. Z wyjazdów zorganizowanych skorzystało w tym sezonie 16 tysięcy dzieci więcej niż rok temu. Łącznie ze wszystkich województw organizatorzy zgłosili ponad 300 tysięcy uczestników. **

d26eaiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eaiy