Trwa ładowanie...
d1is4bf

Ferrovial ocenia, że 70 proc. zysku na dywidendę z Budimeksu jest możliwe

01.10. Ossa (PAP) - Ferrovial ocenia, że przeznaczenie 70 proc. z tegorocznego zysku Budimeksu na dywidendę jest realne - poinformował w piątek PAP Marek Michałowski, dyrektor...

d1is4bf
d1is4bf

01.10. Ossa (PAP) - Ferrovial ocenia, że przeznaczenie 70 proc. z tegorocznego zysku Budimeksu na dywidendę jest realne - poinformował w piątek PAP Marek Michałowski, dyrektor generalny Ferrovial Agroman SA na Europę Środkowo - Wschodnią.

"Na razie jest jeszcze trochę za wcześnie na poruszanie tematu dywidendy. Dużo zależy też od tegorocznego poziomu zysku, ale skoro prezes mówi, że może być to 70 proc., to zapewne jest to bliskie prawdy" - powiedział Michałowski.

Niedawno Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, zapowiadał, że spółka z tegorocznego zysku może wypłacić akcjonariuszom 70 proc.

Za 2009 rok Budimex wypłacił jednostkowy zysk netto w kwocie 138,03 mln zł zł, powiększony o kwotę kapitału zapasowego w tej części, która została utworzona z zysków lat ubiegłych w wysokości 35,6 mln zł.

d1is4bf

Prezes Blocher zapowiadał również niedawno, że Budimex w tym roku zanotuje najlepszy wynik ze spółek z branży budowlanej.

W piątek potwierdził to Marek Michałowski.

"Jeżeli nie nastąpi gwałtowny przyrost zysku konkurencji w drugiej połowie roku, to powinno tak być" - powiedział dyrektor generalny Ferrovial Agroman SA na Europę Środkowo - Wschodnią pytany o szanse odnotowania przez Budimex najwyższego zysku spośród branżowych spółek za 2010 rok.(PAP)

gsu/ pif/ jtt/

d1is4bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1is4bf