Trwa ładowanie...
d3wvjf6

Ferrum ma umowę ramowę z PGE GiEK na dostawy do 2018 na max. 82 mln zł netto

Warszawa, 12.04.2016 (ISBnews) - Ferrum Marketing, spółka zależna Ferrum, zawarła umowę ramową dotyczącą realizacji na rzecz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zamówień na dostawy materiałów hutniczych na lata 2016 - 2018, podała spółka. Maksymalna wartość netto umów wykonawczych zawartych w ramach realizacji umowy ramowej nie przekroczy łącznej kwoty ok. 82 mln zł.

Share
d3wvjf6

?Przedmiotem umowy ramowej jest ustalenie warunków dotyczących zamówień na dostawy materiałów hutniczych w zakresie części zamówienia obejmujących: blachy ze stali konstrukcyjnych, rury ze stali kwasoodpornych, rury z powłoką izolacyjną, rury stalowe precyzyjne oraz rury zgrzewane, które mogą zostać udzielone w okresie jej obowiązywania. Zawarcie umowy ramowej nie pozbawia przy tym zamawiającego prawa zamawiania dostaw oraz usług od osób trzecich" - czytamy w komunikacie.

Realizacja zamówień na dostawy materiałów hutniczych w ramach umowy ramowej odbywać się będzie w oparciu o umowy wykonawcze. Umowa ramowa została zawarta na okres 24 miesięcy, przy czym maksymalna wartość netto umów wykonawczych zawartych w ramach realizacji umowy ramowej nie przekroczy łącznej kwoty ok. 82 mln zł. Zamawiający jest uprawniony do wydłużenia okresu obowiązywania umowy ramowej do czasu wykorzystania ww. kwoty, lecz nie dłużej niż na okres 12 miesięcy, podano również.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

d3wvjf6

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6