Finalizacja połączenia Trakcji z Tiltrą w I kw. 2011 r.
18.11. Warszawa (PAP) - Trakcja spodziewa się, że połączenie z Tiltrą zostanie sfinalizowane w pierwszym kwartale 2011 roku - poinformowała spółka w czwartkowym...
18.11.2010 | aktual.: 18.11.2010 12:38
18.11. Warszawa (PAP) - Trakcja spodziewa się, że połączenie z Tiltrą zostanie sfinalizowane w pierwszym kwartale 2011 roku - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.
"Transakcja zostanie zakończona po spełnieniu warunków wymienionych w umowie. W szczególności warunkiem realizacji transakcji, jest uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz podjęcie przez walne zgromadzenie Trakcji Polskiej uchwał koniecznych do realizacji transakcji" - napisano w komunikacie.
Połączone spółki działać mają pod nazwą "Trakcja Tiltra".
"Można się spodziewać, że +Trakcja Tiltra+ po transakcji będzie notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych" - napisano w komunikacie.
Trakcja Polska, Tiltra Group AB i AB Kauno tiltai, jak również Comsa Emte, większościowy udziałowiec Trakcji Polskiej oraz udziałowcy Tiltra Group podpisali umowę dotyczącą połączenia działalności Trakcji Polskiej i Tiltra Group.
Całkowita wartość transakcji wynosić ma 777,5 mln zł.
Połączona grupa będzie zatrudniać 3.500 pracowników, a jej skonsolidowane przychody wyniosłyby za 2009 rok 1,9 mld zł.
Tiltra Group jest regionalną grupą firm zajmujących się budową infrastruktury na polskim i litewskim rynku.
W Polsce do holdingu należy grupa przedsiębiorstw specjalizująca się w budowie dróg i mostów, jak również sprzedaży mas i emulsji asfaltowych i innych produktów związanych z budową i utrzymywaniem dróg - Poldim oraz białostocki PEUiM, skupiający firmy specjalizujące się w budowie dróg, instalacji uzbrojeń terenu, oraz produkcji i sprzedaży betonu i innych materiałów budowlanych.
Grupa Tiltra zatrudnia 2.500 pracowników, w tym 1.500 w polskich firmach wchodzących w skład holdingu.
W roku finansowym 2009/2010, zakończonym w marcu 2010 roku, przychody grupy przekroczyły 300 mln euro, z czego 70 proc. uzyskano w Polsce. (PAP)
seb/ jtt/