Trwa ładowanie...
d4csj8w
zatrudnienie

Firmy chętnie korzystają z pracowników tymczasowych

Rośnie liczba przedsiębiorców zatrudniających pracowników tymczasowych. Z szacunków Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia wynika, że w ubiegłym roku z pracy tymczasowej skorzystało blisko 7 tysięcy przedsiębiorstw.

Share
d4csj8w

Zdaniem znawcy rynku pracy Michała Boniego, takie zatrudnianie pozwala na precyzyjne dopasowanie ilości pracowników do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa.

Praca tymczasowa jest też szczególnie cennym rozwiązaniem dla osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy: niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, kobiet opiekujących się dziećmi. Dzięki możliwości swobodnego zadeklarowania godzin pracy można dostosować życie zawodowe do innych obowiązków.

Dyrektor Piotr Wojciechowski z Państwowej Inspekcji Pracy przypomina, że pracownicy tymczasowi nie mogą być przez pracodawcę traktowani gorzej niż ci, którzy są zatrudnieni na etacie.

W ubiegłym roku zatrudnionych tymczasowo było blisko 260 tysięcy pracowników. Ponad połowa z nich wykonywała prace fizyczne ale tez rośnie liczba tych, którzy wykonują prace umysłowe i w sektorze usług.

d4csj8w

Podziel się opinią

Share
d4csj8w
d4csj8w