Trwa ładowanie...
dqixe03

Firmy coraz bardziej zalegają z płatnościami

Branże budowlana, transportowa i stalowa zostały najbardziej dotknięte przez kryzys. - pisze "Gazeta Prawna". Zdaniem dziennika, opierającego się na danych ubezpieczycieli kredytu kupieckiego, opóźnienie w płatnościach wzrosło w tych firmach przeciętnie dwu- i trzykrotnie.
Share
Firmy coraz bardziej zalegają z płatnościami
Źródło: Jupiterimages
dqixe03

Dramatycznie wygląda sytuacja w branży transportowej, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności wobec dostawców paliw. Tu wskaźnik tak zwanych trudnych długów, które nie są spłacane dłużej niż 120 dni, wynosi już blisko 20 proc. - pisze "Gazeta Prawna".

Dla 40 proc. badanych firm brak płatności od kontrahentów powoduje problemy z regulowaniem należności wobec przedsiębiorstw, od których otrzymały towary lub kredyty kupieckie. Na przykład na pogorszenie się sytuacji w branży stalowej wpływa spadek koniunktury w budownictwie, motoryzacji i produkcji AGD.

Według danych dziennika, w ciągu roku liczba zleceń windykacji od firm wzrosła około dwukrotnie. "Gazeta Prawna" pisze, że eksperci doradzają w tej sytuacji stały monitoring w zagrożonych branżach.

dqixe03

Podziel się opinią

Share
dqixe03
dqixe03