Trwa ładowanie...

Fiskus znalazł sposób na ściąganie zaległości abonamentowych

Według szacunków, w 2012 roku abonament płaciło co 12. z 13,5 mln gospodarstw domowych.

Fiskus znalazł sposób na ściąganie zaległości abonamentowychŹródło: Fotolia, fot: shutterfil77
d3v30nw
d3v30nw

Opłata abonamentowa za użytkowanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych to obowiązek wynikający z ustawy. Teraz fiskus wyciąga rękę po zaległości z tego tytułu, ściągając je z nadpłaty podatkowej - informuje ,,Gazeta Wyborcza".

Według szacunków, w 2012 roku abonament płaciło co 12. z 13,5 mln gospodarstw domowych. Abonenci byli dłużni telewizji w sumie ponad 2 mld zł. ,,Przysłużył" się temu także premier Donald Tusk, który w 2008 roku zapowiedział, że rząd będzie zabiegał o jego zniesienie. Wiele osób poczuło się rozgrzeszonych z niepłacenia na publiczne radio i telewizję. Wpływy z abonamentu spadły oprawie 20 proc.
Ale abonament ciągle istnieje i urzędy skarbowe ściągają zaległości, m.in. z nadpłaty podatkowej.

d3v30nw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v30nw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj