Trwa ładowanie...
d1bvw8r

Fitch podniósł viability rating Eurobanku do bb z bb- wcześniej

Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings podniósł viability rating Eurobanku do bb wobec bb- wcześniej. Agencja potwierdziła ocenę długookresową IDR w walucie zagranicznej na poziomie A- oraz krótkoterminową ocenę IDR na poziomie F1, podał Fitch. Perspektywa jest stabilna.

Share
d1bvw8r

W ocenie Fitcha, Eurobank jest strategicznie ważny dla swojego właściciela, a koszty potencjalnego wsparcia powinny być łatwe do udźwignięcia przez spółkę -matkę ze względu na wielkość banku.

"Rating VR odzwierciedla mały rozmiar banku, franczyzę ograniczoną do klientów detalicznych oraz znaczną koncentrację (choć spadającą) w zakresie niezabezpieczonych kredytów konsumpcyjnych podwyższonego ryzyka (46% ogółu kredytów brutto na koniec 2015 r.) oraz umiarkowaną wielkość portfela kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich (13% kredytów ogółem brutto). Czynniki te są równoważone przez odpowiednie bufory kapitałowe, stałą rentowność operacyjną, relatywnie wysoki, ale stabilny apetyt na ryzyko oraz komfortową sytuację kapitałową i płynnościową w związku z długoterminowym finansowaniem przez rodzica (w obu walutach - lokalnej i zagranicznej)" - czytamy w komunikacie.

Agencja potwierdziła długoterminowy krajowy rating Eurobanku na poziomie AA(pol).

Eurobank powstał ponad dekadę temu jako wizja młodego polskiego przedsiębiorcy - Mariusza Łukasiewicza. Ideą założyciela było stworzenie banku "po drodze", dostępnego w miejscach, w których klienci często przebywają i będącego do ich dyspozycji w dogodnym dla nich czasie. Eurobank jest kontrolowany przez francuską grupę finansową Societe Generale.

(ISBnews)

d1bvw8r

Podziel się opinią

Share
d1bvw8r
d1bvw8r