Trwa ładowanie...
d36rkg2
21-02-2017 18:14

Fitch potwierdził rating IDR BGK na poziomie A- z perspektywą stabilną

Warszawa, 21.02.2017 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating podmiotu (IDR) dla długu w walucie zagranicznej Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na poziomie A- z perspektywą stabilną, podała agencja.

d36rkg2
d36rkg2

Agencja potwierdziła także rating krótkoterminowy w walucie zagranicznej na poziomie F2, długoterminowy w walucie krajowej na A (perspektywa stabilna), rating wsparcia na 1 oraz minimalny rating wsparcia na A-. Krajowy rating długoterminowy został potwierdzony na poziomie AAA(pol) z perspektywą stabilną, a krótkoterminowy - F1+(pol), podano w komunikacie.

Oceny ratingowe, według Fitcha, odzwierciedlają bardzo wysokie prawdopodobieństwo uzyskania przez bank wsparcia ze strony polskiego rządu w razie potrzeby. Pogląd ten agencja opiera na roli polityki państwa realizowanej przez BGK, który jest w 100% kontrolowany przez rząd.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań. Zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Jest instytucją wiodącą w procesie konsolidacji finansów publicznych.

(ISBnews)

d36rkg2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rkg2