Trwa ładowanie...
d8u7i0y

Fitch potwierdził rating Kernela na poziomie "B", perspektywa jest stabilna

09.02. Warszawa (PAP) - Fitch Agencja Fitch Ratings potwierdziła rating długoterminowy w walucie obcej i walucie krajowej (IDRs) dla Kernel Holding na poziomie, odpowiednio, "B" i...

Share
d8u7i0y

09.02. Warszawa (PAP) - Fitch Agencja Fitch Ratings potwierdziła rating długoterminowy w walucie obcej i walucie krajowej (IDRs) dla Kernel Holding na poziomie, odpowiednio, "B" i "B+". Perspektywa ratingów jest stabilna - podała spółka w komunikacie.

Agencja Fitch potwierdziła również długoterminowy rating w skali krajowej na poziomie AA+(ukr). Perspektywa tego ratingu również jest stabilna.

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla wiodącą pozycję Kernela w dość mocno skonsolidowanych segmentach działalności holdingu, wysoki stopień integracji pionowej, konserwatywne podejście do zarządzania ryzykiem cenowym i adekwatną równowagę między wpływami pieniężnymi a zobowiązaniami dewizowymi. Ponadto, pozytywny wpływ na ratingi mają umiarkowany wskaźnik skorygowane zadłużenie netto do EBITDAR grupy i wysoka płynność, utrzymywane dzięki optymalizacji struktury zadłużenia według terminów wymagalności" - podał Fitch.

Agencja Fitch spodziewa się, że w roku obrotowym 2012 wskaźnik skorygowane zadłużenie netto do EBITDAR wzrośnie do 1,8 ze względu na znaczną wysokość zadłużenia i inwestycji w kapitał obrotowy, głównie w wyniku ostatnich nabyć.

d8u7i0y

"Jednocześnie Kernel prezentuje polepszenie struktury zadłużenia według terminów wymagalności oraz adekwatne źródła płynności. Pod warunkiem konserwatywnego podejścia kierownictwa Holdingu do przyszłych okazji w zakresie fuzji i przejęć oraz tempa integracji ostatnio nabytych spółek, zapewniającego co najmniej stabilną marżę operacyjną, należy się spodziewać stopniowego zmniejszenia wskaźnika skorygowane zadłużenie netto do EBITDAR poczynając od roku obrotowego 2013" - dodano. (PAP)

jow/ osz/

d8u7i0y

Podziel się opinią

Share
d8u7i0y
d8u7i0y