Trwa ładowanie...
d30k3vz

Fitch potwierdził ratingi BBB i A+ ZKM w Gdańsku, perspektywa stabilna

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Fitch potwierdził rating podmiotu (IDR) w walucie krajowej i obcej na poziomie BBB oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie A+(pol) dla Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku (ZKM). Perspektywa ratingów jest stabilna, podała agencja.
Share
d30k3vz

"Fitch potwierdził również międzynarodowy długoterminowy rating w walucie krajowej BBB+ oraz długoterminowy rating krajowy AA-(pol) dla programów emisji tramwajowych obligacji przychodowych do kwoty 220 mln zł oraz autobusowych obligacji przychodowych do kwoty 60 mln zł oraz wszystkich emisji dokonanych przez ZKM w ramach tych programów" - podano w komunikacie.

Ratingi programów obligacji przychodowych są o jedną kategorię niższe niż ratingi miasta Gdańska w związku z brakiem gwarancji wystawionej przez miasto na zabezpieczenie zobowiązań wynikających z programów obligacji przychodowych. Tym niemniej podpisane przez miasto umowy wsparcia wiążą ratingi obligacji przychodowych z ratingami miasta, podano także.

Spółka generuje ponad 90% przychodów z usług świadczenia przewozów komunikacją tramwajową i autobusową objętych wieloletnią umową z miastem. Fitch nie spodziewa się żadnych negatywnych zmian w modelu biznesowym spółki oraz jej finansowaniu w ramach umowy oraz zakłada stabilne i przewidywalne wpływy do ZKM w długim okresie.

Fitch spodziewa się dalszej poprawy wskaźników dźwigni finansowej ZKM wraz ze wzrostem EBITDA oraz trwającym wykupem obligacji. Na koniec pierwszego półrocza 2015 r. dług ZKM wynosił 195 mln zł i składał się w całości z obligacji przychodowych (tramwajowe - 183,6 mln zł, autobusowe 11,4 mln zł). Jednocześnie wskaźnik pokrycia obsługi długu wyniósł 2,72, podano także.

(ISBnews)

d30k3vz

Podziel się opinią

Share
d30k3vz
d30k3vz