Trwa ładowanie...
d38u3i3

Fitch przyznał tymczasowy rating BBB- dla emisji euroobligacji PKN Orlen

Warszawa, 25.05.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings przyznał tymczasowy rating BBB- dla planowanej emisji euroobligacji Orlen Capital AB, podał PKN Orlen. Jednocześnie agencja ratingowa potwierdziła długoterminową ocenę kredytową spółki na poziomie BBB- z perspektywą stabilną.

Share
d38u3i3

"25 maja 2016 roku agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła długoterminową ocenę kredytową PKN Orlen S.A. na poziomie BBB- z perspektywą stabilną oraz przyznała tymczasowy rating na poziomie BBB- dla euroobligacji, w związku z planowaną emisją przez Orlen Capital AB (publ), której gwarantem będzie PKN Orlen S.A." - czytamy w komunikacie.

Przeprowadzenie emisji euroobligacji planowane jest do końca drugiego kwartału 2016 roku, podano także.

W połowie maja rada nadzorcza PKN Orlen wyraziła zgodę na uruchomienie procesu zmierzającego do emisji euroobligacji w ramach grupy kapitałowej Orlen. Emisję przeprowadzi spółka zależna Orlen Capital AB.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d38u3i3

Podziel się opinią

Share
d38u3i3
d38u3i3